Klasik masaj genel bazı fizyolojik kavramlara bağlı olarak yapılan masaj türüdür. Bu masaj türünde çeşitli bölgelerde etkili iyileştirme gerçekleştirilmektedir. Sonucunda kişinin kendini daha iyi hissetmesi mümkün olacaktır. Klasik masaj ile kas gevşemesi, kan dolaşımının hızlanması ve ağrıların azalması sağlanabilmektedir. Farklı teknikleri olan bu masaj türünde basınç, vurma, titreşim gibi uygulamalar mevcuttur.

 

Klasik Masaj Nedir?

Klasik masaj vücudunuzun kasları ve özellikle eklem bölgeleri üzerindeki ağrıyı azaltmaya yarayan bir masaja türüdür. Genel olarak bazı vücut sıvıları ile bu masaj yöntemi uygulanmaktadır. Uygulama yapıldıktan sonra kişilerin ağrı ve sızı gibi şikayetleri büyük ölçüde azalmaktadır. Siz de eğer bu tarz ağrılar yaşıyorsanız bahsedilen bu masaj türünde hizmet alabilirsiniz. Farklı masaj türleri de bulunuyor. Ancak klasik masaj çok sık tercih edilmektedir. Siz de Beta SPA farkıyla bu sık tercih edilen masaj tercih edebilirsiniz. Tüm eklem ve kas ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz. Masaj yapılırken bölgelerin iyi tanınması ve vücudun her noktasının masajla kendine getirilmesi gerekir. Bu alanda uzman masörlerimiz tam anlamıyla güzel bir uygulama yapacaktır. Sonucunda kusursuz bir deneyim yaşayabilirsiniz. 

Klasik Masajın Faydaları Oldukça Fazla

Klasik masajın faydaları oldukça fazladır. Kaslar, organlar ve vücudun sağlığı için bu masaj türü oldukça fazla önem arz etmektedir. Sağladığı faydaları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Dokular ve organlar çok daha düzgün çalışır.
  • Kaslar masaj sayesinde daha güçlü hal alır.
  • Kas ve dokular oksijen bakımından daha zengin bir duruma gelir.
  • Yaşlanma geciktirilir. Doğal yaşlanma daha yavaş gerçekleşir.
  • Kırışıklıklar yaşlanma gecikmesi sebebiyle daha az ortaya çıkar.
  • Eklemler daha hareketli olur. Hareketlilik artırılır.
  • Psikolojik olarak insana rahatlama gelir.

Bunlar masajın sağladığı faydalardan sadece temel olanlardır. Birçok farklı fayda da yine bu masaj türü ile elde edilebilir. Klasik masaj nedir masajın faydaları nedir sorusuna bu şekilde cevap verilebilir.

Klasik Masaj Neden Önemli?

Vücut sağlığı için klasik masaj çok önemlidir. Bu sayede masaj sonrası vücudunuz daha sağlıklı bir hal alacaktır. Buna ek olarak klasik masaj ile yaşlanmanız gecikecektir. Bu yüzden belirli aralıklar ile masaj yaptırmak çok önemlidir. Siz de bu alanda uzman masörler ile çalışan firmamızı tercih edebilirsiniz. Beta SPA olarak hijyenik ortamlarda sizlere bu hizmeti sunmaktayız. Sonucunda hem ağrılarınızdan kurtulmanız hem de uzun vadede vücudunuzu korumanız mümkün hale gelmektedir. Daha detaylı bilgi almak ve randevu oluşturmak için hemen firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.