Klasik Masaj Teknikleri

Masaj geçmişten günümüze kadar gitgide değer kazanmış, önemli bir işlemdir. Masaj ile insanların ağrıları azaltılmakta sonrasında ise insanların daha sağlıklı olması mümkün hale getirilmektedir. Masaj basit gibi gözükse de oldukça kapsamlı ve özel bir işlemdir. Bu yüzden farklı klasik masaj teknikleri mevcuttur. Bu masaj teknikleri sayesinde insanlar daha sağlıklı olabilmektedir. Siz de Beta SPA farkıyla bu özel masaj tekniklerinden faydalanabilirsiniz.

Kullanılan Bazı Masaj Teknikleri ve Uygulama Biçimleri

Farklı birçok masaj tekniği olmakla beraber temelde 3 masaj türü bulunmaktadır. Bunlardan ilki stroking tekniğidir. Bu teknikte eller aktif olarak kullanılır. Eller yüzeyde kaydırılarak hareket ettirilir. Bu şekilde masaj uygulaması yapılır. Compression ise bir diğer temel tekniktir. Bu teknikte basınç uygulanır. Percussion ise vurma tekniği ile masaj yapılmasını kapsar. Bu tekniklerin detayları ve nasıl yapıldığı ise şu şekilde ifade edilebilir:

  • Stroking: Bu teknikte amaç derinin yumuşatılmasını sağlamaktır. Deri altındaki kılcal damarların genişlemesi için el yordamıyla sıvazlama yapılır. Çeşitli sıvılar kullanılarak masaj yapılabilir. Dokulardaki ve buna ek olarak kaslardaki toksin maddeler masaj ile uzaklaştırılır.
  • Petrisaj: Yoğurma olarak da tabir edilen bu masaj türünde kan dolaşımı hızlanacaktır. Kaslar daha kuvvetli bir hal alacaktır.
  • Friksiyon: Basınç uygulanarak yapılan masaj tekniğidir. Eklemlerde oluşan sertleşmeyi engeller.
  • Tapotmen: Kasların ve özellikle sinir uçlarının uyarılması bu yolla mümkündür. Madde alışverişi sağlanır. Darbeleme olarak da geçmektedir.
  • Vibrasyon: Titreşim olarak da adlandırılan bu teknikte kas sıkışıklarının giderilmesi amaçlanmaktadır. Bu yolla kasların daha aktif çalışması mümkün olacaktır.

Bu yöntemler klasik masaj teknikleri içerisinde yer almaktadır.

En Etkili Masaj Tekniği Hangisi?

En etkili klasik masaj teknikleri kişiye göre değişmektedir. Bu masaj tekniklerinden size uygun olanı ağrı düzeyinize veya konumuna göre seçilecektir. Sonrasında ise uygulama yapılacaktır. Uzman masör ekibimiz sizlere en iyi hizmeti sunmak için doğru tekniği seçecektir. Doğru uygulamalar ile tüm ağrı ve sızılarınız ortadan kalkacaktır. Sonucunda profesyonel bir deneyim yaşayabilirsiniz. Daha detaylı bilgi almak için hemen Beta SPA firmamızı arayabilirsiniz.